Ekonomi

Terra kurucu ortağı Sermaye Piyasası Kanunu’nu ihlal etmekle suçlanıyor

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Bloomberg daniel shinhakkında yöneltilen diğer suçlamaların yanı sıra Güney Kore’deki savcılar tarafından sermaye piyasası yasasını ihlal etmekle suçlandığını bildirdi.

araziKripto para biriminin arkasındaki firmanın kurucu ortağı olan Shin, dokuz kişiyle suçlanırken, 246,8 milyar kişi hakkında dava açıldı. kazanmak(184.7 milyon dolar) donduruldu.

Raporun içeriğinde Shin’in avukatı Kim Ji Dong, “Daniel Shin’in bu son derece saçma olaydan iki yıl önce şirketten ayrıldığı için çöküşle hiçbir ilgisi yok. Çöküşün hemen ardından gönüllü olarak Güney Kore’ye döndü ve 10 ayı aşkın süredir adalet makamlarıyla işbirliği yapıyoruz.”söz konusu.

Shin’in kurucu ortağı Kwon yapmakMart ayında dolandırıcılık suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından geçen hafta Karadağ’da çok sayıda suçla itham edildi.

Geçen yaz algoritmik stablecoin TerraUSD’nin ABD dolarına 1:1 sabitlenmesinin ardından çöküşü, kripto ekosisteminde büyük bir şok dalgası yaratarak, koruma fonu Three Arrows Capital ve kripto borç verenler Voyager ve Celsius da dahil olmak üzere birçok kripto şirketinin iflas etmesine neden oldu. olmuştu.

Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adziç23 Mart’ta Twitter’da paylaşılan bir mesajda Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon, Karadağ’da tutuklanmıştı.

Filip Adzic, Twitter paylaşımında, “Karadağ polisi, en çok arananlar listesindeki bir şüpheliyi, Singapur merkezli Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Güney Kore uyruklu Do Kwon’u tutukladı.”Sözlerini kullandı.

Do Kwon birçok soruşturmayla karşı karşıya kaldı ve geçen yıl terraUSD ( TEPE), 40 milyar dolarlık ekosisteminin çökmesiyle kripto piyasalarında yarattığı şokun ardından Interpol tarafından kırmızı bültenle aranıyordu.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

saricam-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu