Haber

Edirne ve Tekirdağ’dan 95 gönüllü daha deprem bölgesine gönderildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerdeki çalışmalara destek için Edirne ve Tekirdağ’dan 95 gönüllü daha gitti.

Türk Kızılayı Edirne Şubesi’nden yapılan açıklamada, Edirne’den 45 kişilik ikinci grubun afetzedelere destek amacıyla İskenderun’a doğru yola çıktığı belirtildi.

Zor günlerin birlik ve beraberlikle aşılacağı belirtilirken, Edirne halkına çalışmalara katılımda bulunma isteği ve hem kan ihtiyacının hem de zorunlu ihtiyaçların karşılanmasında gösterdikleri destek için teşekkür edildi. insani ihtiyaçlar

Tekirdağ

Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan 50 sağlık çalışanı deprem bölgesine uğurlandı.

Tekirdağ Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, sağlık çalışanlarının deprem bölgesine takviye çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarının fazla mesai yapmadan depremzedelerin yaralarını sarmak için çalıştıklarını belirten Cengiz, “Afet bölgesine gönüllü olarak giden hekim ve sağlık personelinden oluşan sağlık ordumuzun askerleri 2018 yılında da görevlerine devam edeceklerdir. depremzedelerimizin iyileşmesi için 24 saat esasına dayalı.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu