Haber

AK Parti’den ‘temel’ açıklama: Temsili görsel

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı temel atma töreninde betonu dökülen Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin aslında ‘temeli’ olmadığının, beton dökülen yerin platform olduğunun ortaya çıkması üzerine açıklama yaptı. Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, uygulamanın ‘temsilci’ olduğunu savundu.

Hatay’ın İskenderun ilçesindeki deprem evleri ile Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Talimatı üzerine temel üzerine beton döküldü. Hastane temel atma töreninin ardından sosyal medyada paylaşılan geniş açılı fotoğraflarda, beton dökülen alanın aslında bir temel olmadığı, küçük bir alanın demir parmaklıklarla çevrili olduğu ve çevresinde başka hiçbir şeyin olmadığı görüldü.

AKP Kümelenmesi Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç şu açıklamayı yaptı:

“Defne Devlet Hastanesi temel atma törenindeki görüntü temsili bir görüntüdür. Şu an Defne’ye giderseniz hastanenin inşaatının gece gündüz devam ettiğini görürsünüz. Sadece yaparak oradaki çalışmaları görmezlikten gelmek adil olmaz. temsili bir temel atma töreni gündemde.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu