Teknoloji

Sony, Microsoft’un Call of Duty PS5’i “bozuk” olarak yayınlayabileceğini düşünüyor

Microsoft, Activision Blizzard 69 milyar dolara satın aldı hükümet düzenleyicilerini işlemi onaylamaya ikna etmeye çalışmak. eğer Sony Microsoft’tan Xbox’a özel Call of Duty serisi gibi oyunlar yapıyor Korktuğu için böyle bir anlaşmanın olmasını istemiyor. Ancak Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’na (CMA) sunulan yeni yayınlanan belgeler, Microsoft’un geleceği olan Sony’nin PlayStation sürümleri için Call of Duty oyunlarını “kırabileceğini”Çok ilginç bir fikir geldi.

İşte Sony’nin CMA’daki belgelerinde söyledikleri: “Microsoft, Call of Duty’nin PlayStation versiyonu hatalar sadece oyunun son seviyesinde veya sonraki güncellemelerden sonra ortaya çıkacak şekilde yayınlanabilir. Bu tür bir yolsuzluk hızlı bir şekilde tespit edilebilse bile, herhangi bir çözüm muhtemelen çok geç olacak ve o zamana kadar oyuncular PlayStation’a olan güvenlerini kaybedeceklerdi. Gerçekten Contemporary Warfare II tarafından kanıtlandığı gibi, Call of Duty en çok yayın sonrasıdır. ilk birkaç hafta içinde satın alınıyor. Oyunun PlayStation’daki performansı Xbox’tan daha kötü çıkarsa, Call of Duty oyuncuları en sevdikleri oyunu 2. sınıf veya daha az rekabetçi bir ortamda oynamaktan korkarlar. Xbox’a geçkarar verebilirler.”

Açıkçası, bu oldukça aşırı ve pratik olmayan bir senaryo gibi geliyor. Çünkü Microsoft’un Görev Çağrısı PlayStation sürümünde kasıtlı hatalarOyuncuların Sony’den çok Microsoft’u suçlama olasılığı daha yüksektir.

Microsoft, Sony’ye Call of Duty oyunlarını PlayStation konsollarında tutacağına ve özellikler açısından Xbox sürümleriyle aynı seviyede olacağına söz verdi. 10 yıllık anlaşma teklif edeceğini söyledi. Microsoft, Nintendo ile benzer bir anlaşma yapmıştı ve NVIDIA’nın GeForce Go oyun akış hizmetine, Call of Duty de dahil olmak üzere Microsoft oyunlarına erişim sağlama sözü vermişti. CMA, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili soruşturmasına devam ediyor ve 26 Nisan’a kadar Nihai karar bekleniyor. Bakalım sonuç ne olacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu