Ekonomi

Tokat’ta Bir Müşteri Ürünlerin Tutarını Hesabına Yatırdı

TOKAT’ın Zile ilçesinde alışveriş yapmak için yöresel ürünler satan pazara giden Hüseyin Ablak, dükkanın sahibini bulamayınca, 5’er kiloluk 3 konteyner asma yaprağını kapının önüne götürüp, “Ben yapayım” diye not bıraktı. hesabına koy kardeşim” ve telefon numarasını yazdım. Dükkan sahibi Şahin Kaya’nın aradığı Ablak, verilen hesaba eser bedeli olan 1420 lirayı yatırdı.

Zile ilçesi Amasya Caddesi’nde yöresel ürünler satan Şahin Kaya (33), dün akşam dükkanını kapatıp tıraş olmak için yola çıktı. Alışveriş yapmak için mağazaya gelen Hüseyin Ablak, Kaya’yı bulamayınca kapının önünde bulunan 3 asma yaprağının bulunduğu 5 kiloluk bidonu alıp aracına yükledi. Dükkanın kapısında ‘Hesabına yazayım, ara beni kardeşim’ diye bir tabela vardı. ‘Acelem vardı’, üzerinde telefon numarasının bulunduğu bir not bıraktı.

Arkadaşlarının şaka yaptığını düşünen işletme sahibi Şahin Kaya, “Notu görünce şaşırdım. Şaşkınlığımdan kurtulunca arayıp konuştum. Aldığı ürünlerin tutarını 1420 lira olarak gönderdi. benim hesabıma.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu