Teknoloji

Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max ile Pil Testi Gerçekleştirdi [Video]

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz hafta düzenlediği lansman etkinliğiyle yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S24 Serisini tanıttı. Serinin en güçlü modeli Galaxy S24 Ultra olmuş. Tahmin edebileceğiniz gibi Galaxy S24 Ultra’nın en çok benzetildiği telefon iPhone 15 Pro Max oldu. Önümüzdeki dönemde bu iki telefonun farklı alanlarda defalarca karşılaştırıldığını göreceğiz. Bu haberimizde konumuz pil gücü.

Apple bugüne kadar herhangi bir iPhone modelinin pil kapasitesini resmi olarak açıklamadı ancak teknik incelemelere göre iPhone 15 Pro Max, 4441mAh pil kapasitesine sahiptir. Samsung ise telefonlarının pil kapasitesini açıklamakta bir sakınca görmüyor ve şirketin açıklamasına göre Galaxy S24 Ultra 5.000 mAhBir pil var.

1,7 milyon abonesi var XEETECHCARE isimli teknoloji kanalı, Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro Max, Google Pixel 8 Pro ve Galaxy S23 Ultra modellerini zorlu bir pil testine tabi tutuyor. Test günlük telefon kullanım alışkanlıklarımızı test etti. Başlangıçta %100 şarj edilen cihazlar, sosyal medya, video görüntüleme, oyun oynama ve video kaydetme gibi çeşitli kullanımlara tabi tutuldu.

Samsung Galaxy S24Ultra, 10 saat 59 dakika Kullanım süresi ile testi ilk sırada tamamlamayı başarıyor. iPhone 15 Pro Max ise 10 saat 20 dakika ile ikinci sırada yer aldı. Testte belki de en farklı sonuç Galaxy S23 Ultra’dan geldi. Samsung’un geçen yılki amiral gemisi 8 saat 10 dakikalık kullanım süresi sunuyordu ve bu da Galaxy S24 Ultra’nın neredeyse %30 daha uzun pil ömrü sunduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra ve iPhone 15 Pro Max’in pil testi görüntüsü:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu