Haber

Samsun’da Mahalle Yolları Yenileniyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Mahallelerimizin yol sorununu birer birer çözüyoruz. Vatandaşlarımıza kaliteli ve konforlu ulaşım sağlıyoruz.”

Büyükşehir Belediyesi ulaşıma yaptığı yatırımlarla şehrin yol altyapısını güçlendiriyor. Yol İmalat, Bakım ve Onarım Müdürlüğü vatandaşlara konforlu ve kaliteli ulaşım imkanı sağlarken, gruplarının çalışmaları ile mahallelerinin sorunları birer birer çözülüyor. Çarşamba ilçesinde yaklaşık 5 bin 500 kişinin yaşadığı Sungurlu Mahallesi’nde kent merkezine direkt bağlantı sağlayan bin 100 metrelik İstasyon Caddesi sıcak asfaltla kaplandı. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte başlayan sıcak asfalt çalışmalarının kısa sürede tamamlanması planlanırken, yolun hem kalitesi hem de ulaşım konforu artırıldı.

“Samsun’u sokak sokak yeniliyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gerek kırsalda gerekse kent merkezinde samimiyet, emek ve hakkaniyetle çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Mahallelerimizin yol sorunlarını birer birer çözüyoruz. Vatandaşlarımıza kaliteli hizmet veriyoruz. ve rahat ulaşım.17 ilçemizi sokak sokak sokak sokak yeniliyoruz.Altyapı çalışmalarını hızla tamamlıyoruz. Ardından üst yapıya geçiyoruz. Yol çalışmalarını kendi imkanlarımızla, kendi araçlarımızla, kendi ekibimizle yapıyoruz. Kırsal ve kentsel mahallelerimizin yol sorunlarını tek tek çözüyoruz, çözmeye de devam edeceğiz” dedi.

“Altyapı tamamlandı, ardından üst yapıya geçildi”

Çarşamba Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanı Recep Yazgan, “SASKİ ve diğer kurumların altyapı çalışmalarını tamamlamasının ardından hızla çalışmalara başladık. Şu anda sıcak asfalt serimini yapıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. 1100 metrelik yolun yarısında kalan kısmını da kısa sürede tamamlayacağız.

Mahalle sakinleri mutlu

Sıcak asfalt çalışmasıyla yenilenen yol, vatandaşları da memnun etti. Mahalle sakinlerinden Necmettin Duman, “Çok keyifli bir yol. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e çok teşekkür ediyoruz. Güzel işler yapıyor. Eskiden yolumuz çok kötüydü. Şimdi çok güzel oluyor. güzel ve harika” dedi.

Ali Karaaslan ise altyapının tamamen yenilenmesinin ardından yol çalışmalarının başladığını belirterek, “Bu yol önemli bir güzergah. Çarşamba’dan Samsun merkeze direkt bağlanıyor. Büyükşehir Belediyemiz keyifli ve bizleri mutlu eden çalışmalar yürütüyor.” . Çok keyifli bir yol çalışması yapılıyor. Liderimize ve ekibine teşekkür ediyoruz.” kullanılmış. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu