Teknoloji

Rolls-Royce, 13 Milyon TL Değerindeki İlk Elektrikli Otomobilini “Yangın Riski” Nedeniyle Geri Çağırıyor!

Dünyanın en lüks otomobillerini üreten lider firmalardan biri. Rolls Royce dikkat çekici bir duyuru yaptı. Şirket, ilk elektrikli otomobili Spectre için geri çağırma programı başlattığını duyurdu. Açıklamada ABD pazarında satılan neredeyse tüm Rolls-Royce Spectre’ler yer alıyor. Peki 420 bin dolarÜcretsiz olarak satın alınabilecek bir araba için neden geri çağırma programı başlatmalısınız?

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden (NHTSA) yapılan açıklamaya göre Rolls-Royce Spectre’nin ön motoruna bağlanarak topraklama işlevi görüyor. konektörlerde Kasvet var. Yetkililer, sorunun 20 Aralık 2023 tarihinde tespit edildiğini açıklayarak, konnektörlerin uçlarında sorun olduğunu belirtti. Yapışkan kalıntıları varGeri çağırmanın bundan kaynaklandığını belirttiler.

Rolls-Royce Spectre’ler yangın tehlikesiyle karşı karşıya

Resmi açıklamaya göre topraklama konnektörleri üzerindeki yapışkan kalıntısı bulunduğu bölgedeki elektrik direncini artırıyor ve topraklamanın zayıflaması Yol açar. Bu durum, aracı servis veya bakım için inceleyecek teknisyenlerin hayatını riske atmaktadır. Ama dahası da var; Yetkililere göre yetersiz topraklama, pek mümkün olmasa da araçlarda hasara neden olabiliyor. bir ateşeneden olabilir?

NHTSA’dan yapılan açıklamaya göre sorun şöyle: 107 adet Rolls-Royce Spectre’ı etkiledi. Bu sayı tek başına küçük gibi görünebilir ama değil. Bu sayı, Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan tüm Rolls-Royce Spectre’leri içermektedir. yüzde 90’a Bu çakışıyor. Bu apaçık; Rolls-Royce’un yakın zamanda bir karar alarak Spectre teslimatlarını bir süreliğine durdurduğunu da belirtelim. Bunun nedeni muhtemelen aracın geri çağrılmasına neden olan sorundur…

Rolls-Royce Spectre hakkında detaylı bilgi için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu