Haber

KARTAL’DAKİ YIKIM SIRASINDA AYAR BİNASINDAKİ DAİRE DUVARI DELİLDİ

KARTAL’da kentsel dönüşüm kapsamında 8 katlı binada yıkım çalışması yapılırken, bitişikteki binanın 3’üncü katındaki dairenin duvarı yıkıldı.

Kartal Kordonboyu Mahallesi’ndeki 8 katlı binada kentsel dönüşüm kapsamında yıkım çalışmasına başlandı. Çalışmalar dün öğle saatlerinde devam ederken, bitişikteki 8 katlı binanın 3. katındaki dairenin duvarı büyük bir gürültüyle çöktü. Konutun arka odasındaki duvar tamamen delinirken, binada yaşayanlar panikle dışarı çıktı. Duvarı yıkılan evde ailesiyle birlikte yaşayan Gönül Orhan, haberi alır almaz binaya geldi. Apartmanına giren Orhan, gördüğü görüntü karşısında şaşkına döndü. Öte yandan bina sakinleri, yıkım çalışmaları nedeniyle kendi binalarında yaşadıkları tahribatı ve sorunları anlatarak isyan etti.

“SONRAKİ İNŞAAT ÖNÜNDE BİZİ YOK ETTİLER”

Duvarı yıkılan apartmanda oturan Gönül Orhan, “Ev yıkılacağı için sıkıntı olmasın diye bütün günü dışarıda geçirdik. Ancak vardığımızda evimizi yıkılmış halde bulduk. Yandaki binadan önce bizimkileri yıktılar. Burası bizim çalışma odamızdı. Çok kötü bir durum.”

“SALGAMIZ OLDUĞUNU KAÇ KEZ UYARDIK”

Hasar gören binanın birinci katında oturan Hürmüz Kasımay, “Bina yıkılırken evin içinde büyük sarsıntılar oluyor. Yapabileceğimiz bir şey yok. Aydınlık camları da kırıldı. Burada bir duvar çöktü. biraz önce çok sarsıntı oldu öyle değil artık ne yapacağımızı bilemiyoruz 3. katın duvarı çöktü kaç defa sallandık diye uyardık evin içi Deprem gibi sallanıyor. Evde oturamazsınız. Evde hayvanlarım var, huzursuz oluyorlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu