Haber

İspanya’da şiddetli yağış ve sel: 2 kişi öldü

İspanya’nın iç kesimlerinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve su baskınları nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişinin de kayıp olduğu bildirildi.

Reuters haber ajansının haberine göre, çok sayıda kişi binaların çatılarında mahsur kaldı, yağış ve sel nedeniyle yollar kapandı, hızlı trenler de dahil olmak üzere demiryolu ulaşımında aksamalar yaşandı. Başkent Madrid’in 50 kilometre güneybatısındaki Toledo bölgesinde, konut ve işyerlerinin çatılarında mahsur kalan insanları kurtarmak için bölgeye helikopterler gönderildi. Madrid, Kastilya-La Mancha, Katalonya ve Valensiya’da sokakların çamur gölüne dönüştüğü bölgelerde araçlar ve çöp kutuları sel suları ve çamur nedeniyle sürüklendi. Ayrıca bazı bölgelerde dolu yağışının olduğu da paylaşıldı.

‘HERŞEY SU ALTINDAYDI’

Toledo’daki duruma ilişkin açıklama yapan polis sözcüsü, bölgenin kırsal kesiminde iki kişinin hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı. Toledo’da yaşayan ABD’li Isabella Stewart, “Yağmur yağmaya devam etti; biraz korktuk ama içerideydik, dolayısıyla güvendeydik” diyen Toledo’lu Ruben Gonzalez, “Dört yıldır yaşıyorum” dedi. Buradan birkaç blok ötede (su) çok kuvvetliydi, her şey sular altında kaldı, bu çılgınlık” dedi.

Şiddetli yağış ve su baskını nedeniyle baba-oğul araçlarının Alberche Nehri’ne sürüklendiği, çocuğun ise ağaca tırmanarak kurtulduğu paylaşıldı. Madrid’in batısındaki Villamanta bölgesinde 84 yaşındaki bir adam akan su ve çamura kapılarak kayboldu. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu