Haber

Edirne’de vatandaşlar, Bulgaristan’da yapılacak seçimler için sandık başına gitti.

Edirne’de yaşayan ikili vatandaşlar, Bulgaristan’da bugün yapılan erken genel seçim için oy kullanmak üzere sandık başına gitti.

Bulgaristan’da son 2 yılda 5. kez erken seçim için Türkiye’nin 20’den fazla ilinde 162 sandık kuruldu. Edirne’de yaşayan çifte vatandaşlık hakkına sahip seçmenler, Bulgaristan Başkonsolosluğu, 75. Yıl İlkokulu ve Keşan’da kurulan sandıklarda oy kullanacak. Bu akşam saat 20.00’ye kadar sürecek olan oylamaya vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

“Görevimizi yapmak için buradayız”

Bulgaristan’ın Dupniçe doğumlu olduğunu ve Edirne’de ikamet ettiği için oy kullanacağını belirten Şükriye Karataş, “Bugün Bulgaristan seçimleri için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye geldik. Tüm Bulgaristan için hayırlı olsun.”

“Hepimiz hak ve hukuk için mücadele ediyoruz”

Bulgaristan göçmeni olduğunu ifade eden Zekiye Kahraman, 2 yılda 5 seçim yapıldığını ve bu seçimin son seçim olmayacağını vurgulayarak, “Buraya oy hakkımı kullanmak için geldim. hak ve hukukun hayırlısı olsun inşallah.”

Bulgar hemşerilerinden Besim Barış, Bulgaristan seçimlerinde olumlu oy verdiklerini ve 14 Mayıs seçimlerinde milletin olduğunu belirtti. Oy kullandığını söyleyen Bulgaristan vatandaşı Şakir Halil İbrahim de kullandıkları oyların tüm millete hayırlı olmasını diledi.

Bulgaristan seçimleri son 2 yılda 5. kez tekrarlanıyor

Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevat Güneş, “Bugün Edirne’de erken genel seçim yapıyoruz. Vatandaşlarımız sorumluluklarını alarak sandık başına gelmeye devam ediyor. Saat 20.00’ye kadar oylarını kullanabilecekler. Bulgaristan’da son 2 yılda 5’inci kez seçimler yapıldı, “Hükümet son iki yıldır uzun soluklu olmadığı için 5’inci kez seçim yapmak zorunda kaldı. Buradaki hemşehrilerimizi bilgilendirdik ve sandığa davet ettik” dedi. – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu