Haber

Çavuşoğlu Alanya’da oyunu kullandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oyunu Antalya’nın Alanya ilçesinde kullandı.

Bakan Çavuşoğlu ve eşi Hülya Çavuşoğlu, oyunu kullanmak için Alanya ilçesi Türkler Mahallesi’ndeki Ayşen Cengiz Urfalıoğlu İlköğretim Okulu’na geldi.

Çavuşoğlu, 2333 numaralı sandıkta oyunu kullandıktan sonra gazetecilere verdiği demeçte, iki hafta önce halkın iradesi ve kararıyla Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tipe düştüğünü söyledi.

Çavuşoğlu, ikinci tipe de yeterince hazırlandıklarını belirterek, “Demokratik olgunlukla geçen seçimlerde aslında tüm dünyaya ders vermiş olduk. Bu ikinci turun da bir demokrasi şöleni olarak gerçekleşmesini temenni ediyoruz.” söz konusu.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlara teşekkür eden Çavuşoğlu, “O ülkelerde gerçekten demokrasi şöleniydi. Coşkuyla, müzikle gittiler, oy kullandılar. Biz böyle bir milletiz. Evet, farklı taraflarda olabiliriz. Farklı görüşlerimiz olabilir ama nihayetinde hepimiz demokrasiye sahip çıkmak zorundayız.Seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için de hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, bugünün Azerbaycan’ın bağımsızlığının yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, 105 yıl önce bağımsızlığını kazanan Azerbaycan’a selamlarını iletti.

Yarının İstanbul’un fethinin yıl dönümü olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, “Dolayısıyla bugün ve yarın bizler, Türk milleti ve Türk dünyası için önemli günlerdir.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu