Haber

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan CHP’ye dönmek için başvurdu

26 Temmuz’da CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partiye yeniden üye olmak için dilekçe verdiğini söyledi.

Özcan, Yaşamkent Mahallesi’nde inşa edilen Sarsıntı Müzesi’nin tanıtım programında gazetecilere yaptığı açıklamada, başkan değişikliği sonrasında CHP’ye dönüp dönmeyeceğine ilişkin soruları yanıtladı.

Konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştüklerini belirten Özcan, “Sayın Kılıçdaroğlu görevde kaldığı sürece davet edilsem bile CHP’ye dönmeyeceğimi söyledim. Çünkü aramızda derin görüş ayrılıkları vardı. Yeni Genel Başkanımızla birlikte CHP’de de değişiklik oldu. O nedenle ben de talep ettim.” “Bana ‘buraya gel’ denilirse döneceğimi belirttim. Dün itibarıyla iade talebime ilişkin dilekçemi CHP Bolu İl Başkanı’na verdim, o da Genel Merkez’e götürdü.” dedi.

Özcan, iade talebini parti tüzüğünün öngördüğü şekilde ilgili makamlara ilettiğini belirterek, “Parti meclisine havale edileceğini düşünüyorum. Önümüzdeki hafta orada oylama yapılacak. Parti meclisimiz karar verirse” dedi. Geri dönüşümüz sadece başkanımızın isteğiyle olmayacak. Bunun önünde hiçbir engel yok. Yani şu anda yüzde 99 oldu.” “Cumhuriyet Halk Partisi’ne döneceğimi söyleyebilirim.” Şeklinde konuştu.

CHP’ye dönmesi durumunda Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde aday olmayı düşünüp düşünmediği yönündeki soruya Özcan, “Tabii ki ihraç edildiğimde başka partiden aday olmayacağımı söylemiştim. Ya Cumhuriyet Halk Partisi’nden ya da bağımsız olarak yoluma devam edeceğim.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu