Haber

Aziz Yıldırım: Ali Koç okulda sürekli dayak yiyen çocuk görüntüsünde

2023-24 sezonunu kupasız kapatan, ligdeki şampiyonluk hasreti 10 yılı aşan Fenerbahçe’yi kritik bir hafta sonu bekliyor. Sarı-lacivertliler yeni başkanını belirleyecek. Eski Başkan Aziz Yıldırım ve mevcut Başkan Ali Koç arasındaki yarışın nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor.

Sözcü’ye konuşan Aziz Yıldırım, “Trabzon maçından sonra ‘Ligden çekileceğiz’ beklentisiyle 22 bin kongre üyesini statta topladılar. Üyeler aldatılmışlık duygusuyla ayrıldı. Kimse alınan kararlardan dolayı tatmin olmadı. Fenerbahçe Başkanı havaya kuru sıkı ateş etmez. Bir şeyi yapacaksa yapar. Yapmayacağı bir şeyin de blöfünü yapmaz.

Bu tutumun ardından sporcular ve camiamız tüm direncini kaybetti. Ceza almaktan korktukları için karar alamadılar. Onlar ceza almaktan korkuyor, biz Fenerbahçe için hapis yattık” dedi.

‘KAYBETMEMİ İSTEYENLER YALAN UYDURUYOR’

Şampiyonluk için hocalar ve kadrolara bahane bulmasın. Esas mesele, Fenerbahçe başka projelerin ve niyetlerin hedefinde. Bunları geri püskürtecek bir başkana ihtiyacı var. Kulübü horlanmaktan aşağılanmaktan kurtarmak, Fenerbahçe’nin haysiyetini kurtarmak için buradayım.

-Önümüzde TFF seçimleri var. Görevde bulunduğu 6 yıllık süreçte koyamadığı Fenerbahçe’nin ağırlığını bu seçimde koyabilecek mi? Ben inanmıyorum. Tren de kaçıyor… Biz gelince federasyon değişecek. Fenerbahçe olarak onları göndereceğiz.

-Fenerbahçe’den başka kimseye bağlılığım yok. hiçbir siyasi partiyi tutmadım. Atatürkçü, laik ve cumhuriyetçiyim. Fenerbahçe de böyledir. Beni sayın Cumhurbaşkanı’nın desteklediğini söylüyorlar. Hiçbir ilgim ve alakam yok. Kaybetmemi isteyenler böyle yalanlar uyduruyorlar.

‘ŞAMPİYONLUĞA İNANIYOR MU?’

”Ali Bey Fenerbahçe başkanlığı yapamaz. Çünkü kurumsal temsil; bir duruş, dirayet ve farklılık gerektirir. 2011’den bu yana amaç, kamuoyunu gücümüzü etkisizleştirmek ve fethetmek. 3 Temmuz kumpası da bunun için yapıldı. ‘Ben başkan olduğum sürece şampiyon yapmazlar’ dedi. Soruyorum: Ne değişti? Yeniden başkan olduğunda Fenerbahçe’nin şampiyon olacağına inanıyor mu? Fenerbahçe’nin haklarını savunmak konusunda yeterli dirence ve dirayete sahip değil. Okulda sürekli dayak yiyip, evde her şeyi kırıp döken bir çocuk görüntüsünde!”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu