Haber

AK Parti Milletvekili Eroğlu, Hasankeyf’te ağaç dikme etkinliğine katıldı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Batman’ın Hasankeyf ilçesinde ağaç dikme etkinliğine katıldı.

Hasankeyf Kaymakamlığı tarafından Arkeopark alanında düzenlenen etkinlik kapsamında, Zeynel Bey Türbesi çevresine ağaç dikildi.

Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, bölgedeki Ilısu Barajı’nın dünyanın sayılı barajlarından olduğunu, yılda 4 milyar 200 milyon kilovatsaat güç ürettiğini, barajın 7 yılda masraflarını karşılayacağını söyledi.

Hasankeyf’in Türkiye’nin en hoş ilçelerinden biri olduğunu lisana getiren Eroğlu, “İddia ediyorum ki Türkiye’nin en muhteşem köyü de Ilısu köyüdür. Turizm açısından burası büyük bir potansiyele sahip. Hasankeyfliler buna hazır olsunlar.” dedi.

Eroğlu, Hasankeyf’te yeşil alan oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini, ilçede yeşil alanları daha da artıracaklarını belirtti.

“Burayı yemyeşil yapacağız. Türkiye’nin en harika turizm merkezi olacak.” diyen Eroğlu, Hasankeyf’in aynı zamanda Batman’ın da lokomotifi olacağını kaydetti.

Etkinliğe, Batman Valisi Ekrem Canalp, Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, DSİ 16. Bölge Müdürü Cihan Aksoy, Batman Orman İşletme Müdürü Huriye Öztürk, AK Parti Batman Vilayet Lideri Abdullah Akif Gür katıldı.

Eroğlu, aktifliğin akabinde Valilik, Hasankeyf Kaymakamlığı ve AK Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu