Haber

Yeşim Spor U-14 Basketbol Takımı Ankara’da hazırlık maçı yaparak Anıtkabir’i ziyaret etti

Yeşim Spor U-14 Basketbol Takımı, Bursa U-14 Basketbol Ligi’ndeki başarılı performansının ardından Ankara’da Türk Telekom Spor Kulübü ile hazırlık maçı yaptı. Genç sporcular Ankara gezisinde Anıtkabir’i de ziyaret etti. Yeşim Spor Kulübü oyuncuları ve teknik heyeti, Bursa’ya dönüşlerinde, Yeşim Küme’nin kurucularından merhum Şükrü Şankaya’yı vefatının 18’inci yılında mezarında andı.

Yeşim Spor Kulübü U-14 Takımı yeni sezon başında elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor. Yeşim Spor Kulübü, bu başarılarını daha da pekiştirmek amacıyla Türkiye’nin farklı bölgelerindeki hazırlık maçlarıyla kendini geliştiriyor. Kulüp bu kapsamda Ankara’ya giderek Türk Telekom Spor Kulübü ile hazırlık maçı yaptı ve Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Yeşim Spor Kulübü U-14 Takımı ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’daki mozolesini de ziyaret etti. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında Atatürk’ün huzuruna çıkan sporcular, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılıklarını bir kez daha vurguladılar.

Yeşim Spor U-14 (A) ve U-14 (B) takımları Ankara’ya gelerek Türk Telekom Spor Kulübü ile karşılaştı. Türk Telekom Spor Salonu’nda gerçekleştirilen her iki karşılaşmada da rekabet üst düzeyde olurken, kazananlar spor ruhu ve dostluk oldu.

Yeşim Sporlular, başarılı sanayici kimliğinin yanı sıra spor ve eğitim başta olmak üzere birçok alanda yaptığı katkılar ve hayırsever kişiliğiyle öne çıkan merhum Şükrü Şankaya’yı vefatının 18’inci yılında mezarında andı.

Yeşim Spor Kulübü Müdürü Cem Çağal, kulübün teknik personeli, genç sporcular ve aileleri merhum Şükrü Şankaya’nın kabrini ziyaret ederek dua etti. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu