Haber

Viranşehir’de depremzedeler yararına kermes düzenlendi.

Şanlıurfa’nın Viranşehir Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde düzenlenen pazarın geliri, depremzedeler yararına kullanılacak.

Çok sayıda gönüllünün takviye yaptığı Viranşehir Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kermesten elde edilecek gelir, depremzedelerin yararına kullanılacak.

Çarşının açılışını Viranşehir Kaymakamı Lider Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan yaptı.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği çarşıda, okulda yetiştirilen yöresel yemek çeşitleri, tatlılar ve pul biber çeşitli eserlerde satışa sunuldu.

Etkinlikte konuşan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Nedim Özkan, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin tüm ülkeyi derinden üzdüğünü belirterek, “Afetten milyonlarca vatandaşımız etkilendi. Milletimiz büyüklüğünü gösterdi. Her zaman olduğu gibi bu depremde de tüm Viranşehirli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. İlk günden itibaren tüm halkımız yardıma koştu. Çorbanın tuzu var diyen, katkı sağlayan halkımızın desteğiyle bu çarşı düzenleniyor.” dedi.

haberbandirma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu