Haber

Valiliğin Yasaklarına Tepki: ‘İstiklal’i Değil, Sınırları Kapat’

İstanbul Valiliği, geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’nde yapılan bombalı atak sonrasında caddede alınan yeni tedbirleri duyurdu. Buna nazaran; cadde üzerinde sokak müzisyenleri olmayacak, stant kurulmayacak, seyyar satış yapılmayacak. CHP’li Veli Ağbaba, valiliğin yasaklarına reaksiyon gösterdi.

‘Oldu olacak dışarı çıkıp gezmeyi de yasaklayın’

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Veli Ağbaba şu tabirleri kullandı;

‘İstiklal’i kapatma, hudutları kapat. İstanbul Valiliği, terör saldırısı sonrası caddede sokak müziğini, kültürel aktiviteleri, seyyar satıcılığını vs. yasaklamış. Ülkede ne vakit makûs bir şey olsa birinci akla gelen sanatı, kültürel aktiviteleri yasaklamak oluyor.Terörist huduttan elini kolunu sallayarak geçsin, İstanbul’a gelsin, işe girsin, gezsin tozsun, bomba patlatsın, hatası seyyar satıcılarla sokak müzisyenlerine keselim. O vakit terör emeline ulaşmış olmuyor mu? Gaye sokakları kültürden büsbütün arındırarak betona dönüştürmek mi?

Oldu olacak, dışarı çıkıp gezmeyi de yasaklayın. İstiklal’de gezmek yasaklansın, böylelikle kimse bombalı taarruz da yapamaz, yapsa da hayatını kaybeden kimse olmaz. Bu beşerler günlük kazanıyor. Sokak müzisyeni, seyyar satıcı artık nasıl meskenine ekmek götürsün?

Salgını müziğe bağlayan akılla, terörü sokak aktivitelerine bağlayan akıl birebir akıldır. Bu kamusal alana ve hayat stiline yönelik bir müdahaledir. Kamusal yaşama yahut ömür usulüne değil, terörle gayret stiline müdahale edin. Yasak tahlil değil..’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu