Haber

Uyuşturucu kartelinin elebaşı İstanbul’da yakalandı

Kırmızı Bültenle aranan Uyuşturucu Elementi Kartelinin elebaşı Rawi Ali Kureyşi, İstanbul’da yakalandı

ANKARA – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol Kırmızı Bülteniyle “Uyuşturucu Ticareti” suçundan Hollanda tarafından uluslararası düzeyde aranan Uyuşturucu Kartelinin elebaşı Rawi Ali Kureyşi’nin “uyuşturucu kaçakçılığı” suçundan yakalandığını duyurdu. Kartel-5″ operasyonu İstanbul’da gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hollanda tarafından Interpol Kırmızı Bülteniyle “Uyuşturucu Kaçakçılığı” suçundan uluslararası düzeyde aranan Uyuşturucu Kartelinin elebaşı Rawi Ali Kureyşi’nin tutuklandığını bildirdi. İstanbul’da “Kartel-5” operasyonuyla yakalandı.

Bakan Yerlikaya şu bilgileri verdi:

“Aziz milletimizin şunu bilmesini isterim ki, hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bültene çağrıda bulunursa bulunsun, uluslararası organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine asla nefes aldırmayacağız. Hepsini teker teker kafese tıkacağız. İstanbul Emniyeti Narkotik, İstihbarat, Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Geçişleriyle Mücadele Daire Başkanlığı Şube Müdürlükleri tarafından yürütülen ortak çalışma sonucunda İstanbul Kağıthane’de yakalanan ve Kırmızı Bülten ile yakalama kaydı bulunan Rawi Ali Kureyşi, Hollanda’da uyuşturucu ticareti ve ithalatında önemli rol oynadığı, dünyanın birçok ülkesinde geniş bir suç ağına sahip olduğu ve bunu büyük ölçüde yaptığı tespit edildi. büyük miktarlarda kokain ithal eden, toplam 6 ton uyuşturucuyu gemi, sürat teknesi ve hava yoluyla Hollanda’ya sevk eden, uyuşturucu için organize depolama tesisleri ve finanse edilen uyuşturucular.Operasyonu düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle. “Ülkemizi Ulusal ve Uluslararası Organize Suç Örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu