Teknoloji

Steam’de Haftanın En Çok Satanlar: Dünya İndirimlerde Ne Oynadı?

Cadılar Bayramı indirimlerinin Steam’deki etkisi devam ediyor. Başta korku oyunları olmak üzere pek çok oyunda indirimler gördüğümüz bu dönemde gelin dünya çapında en çok satan oyunlara bir göz atalım.

1. Counter-Strike 2’nin öncülük yapmasına şaşırdık mı?

Her ne kadar CS:GO’nun boşalttığı koltuğu hızla doldursa da Counter-Strike 2’nin hala önemli sorunları olduğu aşikar. Buna rağmen oyun, diğer tüm indirimlere rağmen hala ülkemizde ve dünya çapında oyuncuların ilk tercihi olmaya devam ediyor.

2. Listenin ikincisi ise sürpriz bir isim.

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ARK: Survival Ascending büyük bir darbe almış gibi görünüyor. Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyun, tıpkı ilk oyunda olduğu gibi bizi dinozorlarla ve modern savaş ekipmanlarıyla dolu bir dünyada bırakıyor.

3. Bütün dünya belediye lideri olmak istiyor!

Cities: Skylines II, tartışmalı çıkışına rağmen iyi grafikler elde etmeyi başardı. Her ne kadar en güçlü PC’lerde bile oyunun performans optimizasyonu konusunda soru işaretleri yaratsa da tüm bunlar oyuncuları caydıracak gibi görünmüyor.

4. EA Sports FC 24 geçen hafta da yerini koruyor.

EA Sports’un çıkardığı ve FIFA adını geride bırakan oyun, karışık eleştiriler alsa da haftalardır listenin ilk beşinden aşağı inmedi. İndirimler kapsamında ülkemizde 1.699,99 TL’den 1.189,99 TL’ye düşen oyunun, (en azından gelecek yıla kadar) yerini bırakmaya niyeti yok gibi görünüyor.

5. PUBG: Battlegrounds, battle royale bayrağını taşıyor.

Oynaması tamamen ücretsiz hale geldikten sonra çok daha geniş bir kitle tarafından oynanmaya başlayan PUBG: Battlegrounds, aradan geçen yıllara rağmen hala türünün en bilinen yapımlarından biri. Geçen haftaya göre yedi sıra yükselen ürün, 2017 yılından bu yana hayatımızda.

Listenin geri kalanı şu şekilde:

  • Baldur’un Kapısı 3

  • Görev çağrısı

  • Apex Efsaneleri

  • Aşk her Yerde

  • Marvel’s Spider-Man’in Yeniden Düzenlenmesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu