Haber

Son dakika haber: MİT’ten MOSSAD’a operasyon! Şaşırdılar

Son dakika: Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre MİT, MOSSAD’ın Türkiye’deki hedeflerine özel dedektifler aracılığıyla ulaştığını tespit etti.

CASUS AĞI ​​KIRILDI

Çalışma kapsamında İsrail istihbarat teşkilatının temas halinde olduğu özel dedektifler aracılığıyla biyografik bilgi toplama, keşif, soruşturma, fotoğraf-video belgeleme, canlı gözetleme, takip yerleştirme gibi faaliyetler yürüttüğü belirlendi. amaçlarına uygun cihazlar.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 9 şüphelinin de elde ettikleri bilgileri özel dedektifler aracılığıyla MOSSAD’a sattıkları belirlendi.

Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek sabah saatlerinde İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda haklarında gözaltı kararı çıkarılan 9 şüpheliden 7’si yakalandı. Aynı soruşturma kapsamında daha önce de iki şüphelinin tutuklandığı anlaşıldı.

İLK OPERASYON DEĞİL

MİT, Aralık 2022’de MOSSAD’ın özel dedektif ve taktik elemanlarına operasyon düzenlemiş, yakalanan 68 kişi hakkında ise işlem yürütülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu