Yaşam

Sarıkamış’ta pistlerde suni kar

Kış turizmi merkezleri beklenen kar yağışı olmayınca çareyi suni karda buldu.

Kars Sarıkamış’ta sabaha kadar eksi 5 derecelik soğukta çalışacak makine suni kar üretecek.

Pistlerde 35 cm karın olduğu Sarıkamış’ta zayıf noktalar suni karla dolduruluyor.

“Sezonu suni karla açmaya çalışıyoruz”

Kayak merkezindeki bir otelin Genel Müdürü Mehmet Saraçoğlu, pistleri suni karla güçlendirdiklerini söyledi. “Şu anda Sarıkamış’ta bir ilk yaşanıyor. Yapay kar makinemiz ilk kez çalıştı. Katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Sarıkamış’ta suni karla kayak sezonu açmaya çalışıyoruz”dedim.

Sarıkamış Kayak Otelleri Lideri Halit Taş, emeği geçenlere teşekkür etti.

“Zayıf noktalarımızı sömestr sonuna kadar güçlendireceğiz”

Başkan Taş, “Sarıkamış Kayak Merkezi’nde belirli bölgelerde kar sorunu yaşadık. Bunu çözmek için valiliğimizin girişimiyle bölgeye suni kar makinesi getirdik ve dönem sonuna kadar zayıf noktalarımızı güçlendireceğiz. Hafta sonu kayakçıları Sarıkamış’a davet etmeyi düşünüyoruz”O konuştu.

Hafta sonuna kadar pistler hazır olacak

Öte yandan Türkiye’de sıcaklıkların mevsim normallerinin çok üzerinde olması doğal istikrarın bozulmasına neden olurken, birçok kayak merkezinde beklenen kar yağışı aylardan Ocak ayı olmasına rağmen hala gerçekleşmezken, çareyi Sarıkamış’ta buldu. yapay kar makinesi getirmek.

Suni kar makinesinin devreye girmesiyle birlikte Sarıkamış Cibitepe Kayak Merkezi’nde pistler hafta sonuna kadar hazır olacak. Pistlerin hazır olması ile birlikte kayak sezonunun açılması planlanıyor.

delice-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu