Haber

Şam’da polis karakolunda patlama: 5 yaralı

Suriye’nin başkenti Şam’ın Barzah bölgesindeki polis karakolunda bir araçta patlama meydana geldi. Patlamada 5 kişi yaralandı.

Suriye devlet ajansı SANA’nın haberine göre, Barzah Polis Karakolu’nda meydana gelen patlamada bir polis memuru ve dört işçi yaralandı. Suriye İçişleri Bakanlığı, yaralıların hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığını, patlamanın kaynağının belirlenmesine yönelik soruşturma ve soruşturmanın sürdüğünü duyurdu. Bakanlık, araca patlayıcı yerleştirilip yerleştirilmediği veya bariz bir kişinin hedef alınıp alınmadığına ilişkin bilgi vermedi.

BARZAH, 2017’DEN BERİ ŞAM HÜKÜMETİNİN KONTROLÜNDE

Reuters’e göre Devlet Başkanı Beşar Esad’a bağlı ordu güçleri, 2017’de başkent Şam’ın kuzeydoğusunda yer alan Barzah ve komşu bölgelerin kontrolünü yeniden ele geçirdi. Barzah’taki muhalif silahlı güçler otobüslerle bölgeden tahliye edilerek kuzeybatıdaki İdlib’e gönderildi. . 2018’de ABD liderliğindeki hava saldırıları, Batılı ülkelerin Suriye hükümetinin zımni kimyasal silah programının bir parçası olduğunu iddia ettiği Barzah’taki bir araştırma tesisini hedef aldı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu