Haber

Özgür Özel’den DEM Partili yanıt: Milletin görmediği anlaşmamız yok, herkesin gözü önünde

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski CHP Milletvekili Kamer Genç’in ölüm yıldönümünde yarın Dersim’de düzenlenecek anma törenine katılacak. Özel, Dersim ziyareti öncesinde bugün gittiği Elazığ Havalimanı’nda kendisini karşılayan vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve CHP hakkındaki iddialarına yanıt veren Özel, özetle şunları söyledi:

İLKELİ POLİTİKA: Rahmetli Kamer kardeşimin hayattayken Meclis’te hep yanındaydık. Ölümünden kısa bir süre önce Veli Ağbaba’ya ve bana ‘Gelecek sene ben olmayacağım’ demişti. “Bakalım ne yapacaksın” dedi. Biz de dedik ki, ‘Siz orada olmasanız da biz yanınızda olacağız. ‘Sizi yalnız bırakmayacağız’ dedik. Ocak 2016’dan bu yana hem Veli Ağbaba, hem Nurettin Demir, hem de o dönemin milletvekilleri, ölüm yıl dönümünde Kamer ağabeyin Tunceli Nazımiye’deki mezarının başındaydı. Bu yıl buraya CHP olarak geldim. Sözünü zamana bırakan ama asla yanılmayan Kamer Genç gibi dürüst, korkusuz siyasetimizle siyasette varız.

MUHTEŞEM BİR DEMO. DEM, DEM: Buradan Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha sesleniyoruz. Sürekli polemik yapmak, kaos yaratmak, yalan ve iftiralarla partimizi bizi buluşturmak istiyor. Kendisiyle kavga etmemizi istiyor. Erdoğan, bizim mücadelemiz yoksullukla, açlıkla, insanların içinde bulunduğu durumladır. Türkiye’de büyük bir ekonomik kriz var. Başta emekliler olmak üzere işçileri ve emeklileri zor durumda bıraktınız.

Erdoğan, milletin derdi DEM değil, milletin derdinin artması, artması, artmasıdır. Bunu çiviledi, bir DEM, DEM, DEM. CHP farklı bir partidir, DEM Partisi farklı bir partidir dedi. Bizi ziyarete geldiler. ‘Gördüğünüz buradadır’ dedik. ‘Gözlerinizin önünde açıkça görülüyor.’ CHP’nin milletin görmediği hiç kimseyle anlaşması, taahhüdü, bağlantısı yoktur. Herkes gözünün önünde.

MİNİMUM FİYATA EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINI KOYMADAN BANA GELMEYİN: Ancak başarılı bir DEM’dir. DEM’i bırakın ve şimdi bazı artışlara bakın. 10 bin liralık emekli maaşınız kimseye yetmiyor. Önce artışı siz verin. Emekliye en azından bir taban fiyat verin. O zaman gelip bizimle uğraş. Bana ‘Özgür Efendi’ diyorsun. Ustalığımı ihlal etmeden sana sesleniyorum. Halk aç ve yoksul. En düşük emekli maaşına asgari ücret ödemeden bana gelmeyin. Seninle işim yok. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu