Ekonomi

Minim ve e2Companies şebeke çözümlerini geliştirmek için birleştiklerini duyurdu

MANCHESTER, N.H. – Akıllı ağ ürünleri sağlayıcısı Minim, Inc. (NASDAQ: MINM), enerji çözümleri konusunda uzmanlaşmış özel bir şirket olan e2Companies, LLC ile kesin bir birleşme anlaşması yaptığını açıkladı. Tamamı hisse senedinden oluşan işlem, 2024 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması öngörülen Otomatik Şebeke İstikrarına odaklanan NASDAQ’a kote bir kuruluş oluşturmayı amaçlıyor.

Birleşme, ABD elektrik şebekesinin eskiyen altyapısının modernizasyonuna yönelik kritik ihtiyacı ele alarak e2Companies’in teknoloji platformunun ticarileştirilmesini ilerletecek. Birleşme sonrasında şirket e2Companies, Inc. adını alacak ve Nasdaq Sermaye Piyasasında işlem görmeye devam edecek.

e2Companies CEO’su ve Başkanı James Richmond, birleşmenin müşterileri için yapay zeka veri odaklı ağ çözümlerini hızlandırma potansiyeli konusunda iyimser olduğunu ifade etti. Minim’in Eş CEO’su David Lazar da birleşmenin Grid 3.0 enerji çözümleriyle enerji sektöründe çığır açma potansiyelinden duyduğu heyecanı dile getirdi.

Birleşme anlaşmasına göre, e2Companies, Minim’in tamamına sahip olduğu bir iştiraki olarak birleşecek. e2Companies’in ortak birim sahipleri, birleşik şirketin yaklaşık %97’sine sahip olacak ve Minim menkul kıymet sahipleri, tamamen seyreltilmiş bazda yaklaşık %3’üne sahip olacak. Yeni şirketin merkezi Bonita Springs, FL’de bulunacak ve Yönetim Kurulu, ikisi Minim tarafından atanmış olmak üzere yedi üyeden oluşacak.

İşlem her iki şirketin Yönetim Kurullarından onay almıştır ve Minim hissedarlarının onayı ve Minim tarafından yapılacak Form S-4 kayıt beyanının geçerliliği de dahil olmak üzere alışılagelmiş kapanış koşullarına tabidir.

Minim akıllı yazılım odaklı iletişim ürünleri sunmasıyla tanınırken, e2Companies şebeke koşullarından bağımsız olarak sürekli yerinde güç ve kesintisiz esneklik sağlayan bir teknoloji olan R3Di® Sistemini geliştirmiştir.

Birleşmenin Minim’in ağ kurma becerisini e2Companies’in enerji çözümleriyle birleştirerek şebeke modernizasyonu için yeni bir standart oluşturması bekleniyor. Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve işlem ilerledikçe daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu