Haber

Meteoroloji’den kar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre yurdun çok bulutlu, doğusu Marmara, İç Ege, Akdeniz (Antalya hariç), İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri yağışlı geçecek.

Yağışlar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde sulu kar ve kar olarak görülürken; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu (Batman hariç), Şırnak, Hakkari, Elazığ, Bingöl, Ordu ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Yağışların Hatay, Maraş, Osmaniye, Antep, Kilis, Urfa, Adıyaman, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Elazığ, Bingöl, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden, olası aksiliklere karşı tedbirli olunması gerekiyor. .

Rüzgarın Batı Akdeniz’de öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği iddia ediliyor. Fırtınanın gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Rüzgâr; ülkenin batı, iç ve kuzey kesimlerinde, kuzey, kuzeybatı; güneybatı kesimlerden güneydoğu kesimlerde hafif, orta sıralarda orta kuvvette; Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının yurdun kıyı kesimleri ve doğusunda mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde ise mevsim normallerinin 2-4 derece altında olması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

babaeski-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu