Yaşam

Lise Medeniyet Akademisi’nden Sanat Sokağı Sergisi

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin lise öğrencilerine ve yeni mezun gençlere hizmet veren birimi Lise Medeniyet Akademileri’nde bir yıl boyunca öğrencilerin fotoğraf, dilek bordür ve görsel sanatlar atölyelerinde oluşturdukları eserler LİMA Sanat Sokağı Sergisi’nde görücüye çıktı. . Büyükşehir Belediyesi Ata Bahçesi’ne kurulan stant, Konyalıların beğenisini kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri’nde (LİMA) Sanat Sokağı Standı gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ata Bahçesi’nde açılan LİMA Sanat Sokak Standı kapsamında öğrenciler; Fotoğraf, hüsnü bordür ve görsel sanatlar atölyelerinde büyük emekler vererek hazırladığı eserler Konyalılardan büyük ilgi gördü.

Yüz boyama, kahoot oyunu, kum sanatı, ebru sanatı, dilek bordür, hat ve müzik istasyonlarının yer aldığı stantta öğrenciler ve eğitmenler müzik atölyesinde çalıştıkları eserleri seslendirdiler. Standa katılan ziyaretçiler için hazırlanan fikir köşesinde katılımcılar LİMA ve stant ile ilgili görüşlerini paylaştılar. Aynı zamanda görsel sanatlar ve hat atölyesi öğrencileri de stantta önceki çalışmalarını tamamlayarak ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Bu yıl ilki düzenlenen LİMA Sanat Sokağı Standı, 6 Ağustos Pazar günü saat 23:00’e kadar ziyarete açık olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberpinarhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu