Haber

Köy Enstitüleri revirleri ve sağlık kolları ile görüşülecek

Lüleburgaz Belediyesi ve Yeni Nesil Köy Enstitüleri Derneği (YKKED), Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıl dönümü kapsamında 16 Nisan’da LYSA Cahit Irgat Salonu’nda “Revirli Köy Enstitüleri ve Sağlık Kolları” konulu bir etkinlik düzenleyecek. prof. Dr. Hilmi Uysal’ın “Sağlık Eğitimi ve Yaşanacak Köy” konulu söyleşisinin yapılacağı etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

Lüleburgaz Belediyesi ve YKKED, Köy Enstitüleri’nin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Revirli Köy Enstitüleri ve Sağlık Kolları” başlıklı bir etkinlik düzenleyecek. Köy Enstitüleri ruhunu geleceğe taşımak amacıyla kentin nadide sanat yapısı Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilecek etkinlik, Cahit Irgat Salonu’nda vatandaşlarla buluşacak.

prof. Uysal ile Dr. Röportaj

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin değerli bilim insanı Prof. Dr. Hilmi Uysal da konuk konuşmacı olacak. prof. Dr. Uysal, “Sağlık Eğitimi ve Canlanacak Köy” başlıklı bir konuşma yapacak. Açılış konuşmasını YKKED Lüleburgaz Şube Lideri Hamiyet Gülacar yapacak ve etkinliğin liderliğini bir önceki YKKED Lüleburgaz Şube Lideri Günsel Solak yapacak.

Mandolin topluluğu sahne alacak

Öte yandan etkinlik kapsamında YKKED Mandolin Ensemble da küçük bir konser verecek. Şef Ayşen İnan yönetiminde sahne alacak olan topluluk, katılımcılara müzik ziyafeti sunacak. Tüm bunlara ek olarak 15 Nisan itibariyle Cahit Irgat Salonu girişinde fotoğraf çekimi yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu