Haber

Karsu: Deprem bölgesine yardım etmek isteyenler ne yapacağını bilmiyor

Büyük Kahramanmaraş depreminde 17 yakınını toprağa veren ve halen deprem bölgesinde Toplum Gönüllüleri Vakfı ile çalışmalarını sürdüren Karsu, deprem bölgesine yardım etmek isteyenlerin şu anda ne yapacağını bilemediğine dikkat çekti.

AİLEMDEN HABER GELENE KADAR SARSMA HABERİNİ İZLEMEDİM

Karsu, Ahmet Mümtaz Taylan’a yakınlarının enkaz altında kaldığı anı şöyle anlattı: “Evde ağlıyor mu, bağırıyor mu? Bazen kafamı duvara vurmak istiyordum!

Öyle bir durumdaydık ki ailece halam sağ mı, anneannem sağ mı, kuzenim enkaz altından çıkacak mı? Türkiye televizyonda bunu izlerken ben zaten televizyon izlemedim… İzleyemedim…” dedi.

KINA GECEMİ KİMSE YAPTIRSIN İSTEDİM

Karsu, depremden sonra hayatındaki en değerli şeyin insan olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde nikah masasına oturacak olan Karsu, düğünü anlatırken gözyaşlarına boğuldu:

“Kendimle meşgul değildim, dışarıyla meşguldüm. Depremden sonra anladım ki hiçbir şey umurumda değil, insan istiyorum, masada çiçek yoksa…

Aliye Teyzem vardı, kına gecemi o yapsın istedim; Mesela o artık gitti… En önemli şey insanlar… ve küçük şeyler… Şimdi ben küçük şeylerle mutluyum”

Kaynak: Dergi / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu