Sağlık

İlişkiniz evliliğe doğru mu gidiyor? İşte ilişkinizin evlilik yolunda olup olmadığını gösteren 7 işaret!

Yılın en romantik zamanı olan ‘Sevgililer Günü’ yaklaşıyor. Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, partnerinizi daha yakından anlamanın bazı yolları olduğunu söylüyor. Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, aranızdaki bağı derinleştirecek ve birlikte geçireceğiniz bir hayat için adım atmanıza yardımcı olacak bazı işaretler olduğuna dikkat çekerek, “Bir ilişki evliliğe doğru gidiyorsa sizi de gelecek planlarına dahil eder. ” söz konusu.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, ilginin evliliğe yol açıp açmadığını anlamak için yol haritasını oluşturdu.

Gelecek Planlarında Birliktelik Evliliğin Habercisi Olabilir

İlişkinizi derinleştirecek ve birlikte geçireceğiniz bir hayata doğru adım atmanıza yardımcı olacak bazı işaretler olduğuna dikkat çeken Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, bir ilginin evliliğe doğru gittiğinin işaretlerini madde madde sıraladı:

1. Gelecek planlarına sizi de dahil eder;

Partneriniz gelecek planlarına sizi de dahil ediyorsa, sizinle birlikte bir hayat planladığı anlamına gelebilir. Bu durum aynı zamanda ileride evliliğe yol açacak bir bağın da işareti olabilir.

2. Partneriniz ben dilini değil, biz dilini kullanıyor;

Partnerinizin planlarında biz kelimesini kullanması, yeni planlarında ise birinci tekil şahıs kullanmaması çok önemli bir göstergedir.

3. Arkadaşlarıyla birebir ortamlara sokmak;

Sizi meslektaşları veya yakın arkadaşlarıyla tanıştırması, sizi hayatında önemli bir konuma yerleştirdiğinin işareti olabilir.

4. Ailesiyle tanıştırmak,

Bireyler çoğu zaman birlikte vakit geçirdikleri kişileri aileleriyle tanıştırmamakta ve ailelerinin sorularına cevap vermek istememektedir. Partneriniz sizi ailesiyle tanıştırırsa sizin ailenizi de tanımak isteyebilir. Aynı zamanda ailesiyle olan uyumunuzu da gözlemlemek isteyebilir.

5. Daha sık yalnız vakit geçirmeye başladıysanız,

Partnerler daha sık yalnız vakit geçirmeye başlıyorsa, arkadaşlarını her plana dahil etmiyorsa ve derin iddialara girebiliyorsa bu ilginin artmaya başladığı anlamına gelir.

6. Eğer yanınızda maske yoksa,

Etrafınızda duygusal zayıflıklarını ortaya koyuyor, maskeli bir tavır sergilemiyor ancak size karşı olan hassasiyetlerinden bahsediyorlarsa ideal bir bağ kurma yolunda ilerliyor olabilirsiniz.

7. Evlilikle ilgili konuları gündeme getiriyorsa,

Partneriniz evliliğe bakış açınızı bilmek isteyebilir ancak bu onun evlenmek istediğinin doğrudan bir göstergesi değildir. Ancak evlilik konusunda olumlu düşünceleriniz varsa bu fikirleri paylaşmaktan çekinmeyin ve partnerinizin niyetini mutlaka sorun.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu