Haber

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında TFF ve Yusuf Günay gerilimi

ensonhaber.com

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı giderek zorlaştı. Ligin bitmesine 6 hafta kala sahada devam eden mücadele her zaman olduğu gibi sahaya taştı.

Geçtiğimiz hafta TFF’yi ziyaret eden Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Galatasaray Lideri Dursun Özbek’in kendisinden sonra randevu almadan federasyona gittiğini ve TFF Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ile görüştüğünü iddia etti. Ali Koç, Yusuf Günay’ı Galatasaray’ın eski teknik direktörü olduğu için “köstebek” olmakla da suçladı.

Bu iddiaların ardından Yusuf Günay, Fenerbahçe’ye şu sözlerle yanıt verdi:

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un beni hedef alan sözleri üzerine açıklama yapma ihtiyacı doğdu. Vatanına ve milletine hizmet etmeyi görev bilen biri olarak Sayın Koç’un bahsettiği ‘eski bürokrat’ unvanını taşımaktan onur ve gurur duyuyorum. Büyük topluluklarda yönetici olmak büyük sorumluluk gerektirir. Hak ve adalet ister. Ama en önemlisi saygı ister. İnsanlara ve yetkililere temsil ettikleri topluluklar açısından yaklaştığım için birebir saygı beklemek en doğal hakkım. Kibir zihinsel körlük getirir. Başkalarına karşı saldırgan davranarak; Artık iftira ve hakaretle muvaffak olunamayacağı görülmelidir. Koç Bey, makamının kıymetini ve mahiyetini anlarsa, artık yakışıksız bir üsluba ve telaffuza ihtiyaç duymaz.

Fenerbahçe’den yanıt: “Bu işte bir tutarsızlık var”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in sarı-kırmızılı takımın eski yöneticisi TFF Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ile Beşiktaş-Galatasaray derbisini birlikte izlemesine Fenerbahçe’den tepki geldi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Sertaç Komsuoğlu, sosyal medya hesabından “Bu işte bir tutarsızlık var…”ve Dursun Özbek ile Yusuf Günay’ın bir fotoğrafını paylaştı.

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu