Ekonomi

“EYT’liler birikmiş haklarını alacaklar”

EYT kapsamında emekli maaşlarının ödeme süresinin sorulması üzerine Bakan Alım, yaklaşık 1 milyon 700 bin başvurunun alındığını ve SGK çalışanının üç aydır mükemmel bir çalışma yürüttüğünü söyledi. Maaşları belirleme sürecinin devam ettiğini kaydeden Alım, “Bu ay sonuna kadar tamamlanır diye düşünüyorum.

Çok az bir süre kaldı, bu hafta içinde tamamlanacak. Tamamlanmasa bile bir hafta en fazla 10-15 gün takılıyor. Ama merak etmeyin herkes birikmiş tüm haklarını alacak. Bazen eksik işlemleri olanlar oluyor, dosyaları tamamlanıyor, onlarda bir sıkıntı yok” dedi.

Memur maaşı 22 bin TL olacak

Temmuz ayı taban fiyatına ilişkin beklentinin sorulması üzerine Bakan Alım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konudaki açıklamalarını hatırlattı. Taban fiyatın Erdoğan’ın da katkısıyla kesin olarak belli bir seviyeye geldiğini kaydeden Alım, “Aynı, benzer süreç Temmuz’da da işleyecek” dedi. Memur maaşlarına ait olan Alim, “Açıklamamız net, 22 bin lira olacak” dedi.

Çalışma hayatında EYT ve 3600 ek gösterge gibi birçok çalışmanın tamamlandığını kaydeden Alım, “En son kapattığımız dosya geçici işçi dosyasıydı. Meclis’e havale edebildik. Bunların birçoğu da olacak. Meclis’te karar çıktı. Yani hazırlık yapıyoruz, teknik iş Meclis’te. Dolayısıyla önümde taşeron işçiler vardı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu