Haber

Erzincan İliç’te maden sahasında heyelan: 9 işçi toprak altında kaldı

Ekipler, Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden sahasında heyelan sonucu toprak altında kalan 9 işçiyi kurtarmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Erzincan’ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelen heyelan sonucu 9 personel toprak altında kaldı. Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda kurtarma ekibi sevk edildi. AFAD, UMKE ve çok sayıda istekli gruptan oluşan 400 kişilik grup, çalışanlara ulaşmak için yoğun çalışma başlattı. Gönüllü bir AFAD grubu olarak bölgeye geldiklerini belirten Arif Arifoğlu, devletin tüm imkanlarıyla bölgede olduğunu belirterek, “Haberi alır almaz gönüllü bir AFAD ekibi olarak bölgeye geldik. Üst katta 4 öncüden oluşan grupla arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.”

“İki ölçekli heyelan var”

Arifoğlu, 2 ölçekli heyelan yaşandığını belirterek, “İki ölçekli heyelan var. Devlet şu anda tüm kaynaklarını seferber etti. Yaklaşık 400 kişilik arama kurtarma ekibi yoğun bir şekilde çalışıyor. Güvenlik tedbirleri üst seviyede. Herhangi bir heyelan riski nedeniyle seviyeyi koruduk.”Arama kurtarma çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Kazıcılarımız ve arama kurtarma köpeklerimiz var.”

Arama kurtarma çalışmalarında iş makinelerinin yanı sıra hassas burunlu köpeklerin de bulunduğunu belirten Arifoğlu, “Bizim de kazıcılı arama kurtarma köpeklerimiz var. Arama kurtarma köpekleriyle devlet tüm kaynaklarını bu tarafa getirdi. Sorun şu ki yığının her iki tarafında da kayma var. Umarım durum budur.” “İnşallah bu kadar insan, bu kadar iş makinesi ve teknolojiyle işçilerimize sağ salim ulaşacağız. Amacımız enkaz altında kalan işçilerimize bir an önce ulaşmak. Bu nedenle arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. İnşallah kardeşlerimize sağ salim ulaşırız” dedi. -ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu