Haber

Diyarbakırlı sporculardan 2 altın, 1 gümüş madalya

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü eğitmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü aktiflikleri çerçevesinde Diyarbakır Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün düzenlediği Büyükler Yüzme Yarışması’nda 2 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.

Diyarbakır Şehitlik Köşkler Spor Kompleksi Yüzme Salonu’nda düzenlenen Büyükler Yüzme Yarışması’nda, Yenişehir Spor Kulübü eğitmenlerinden Ali Sayar, 50 metre kelebek tarzında altın madalya, Azat Aykal da 100 metre kurbağalama tarzında altın madalya, Kadir Birkan ise 100 metre kurbağalama tarzında gümüş madalya kazandı.

Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde nitelikli eğitmenler ile çalıştıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Lider Vekili Murat Beşikci, sporun sağlıklı bir hayat için en kıymetli belirleyicilerinden biri olduğunu belirtti.

Vatandaşların sporla iç içe yaşamalarını sağlamak gayesiyle Kış ve Yaz Spor Okullarını açtıklarını tabir eden Beşikçi, “Bu okullarımızda dağcılıktan yüzmeye, voleyboldan satranca kadar bir birinden farklı alanlarda kurslar açtık. Kurslarımızda da Yenişehir Belediyesi Spor kulübü bünyesinde nitelikli eğitmenlerimiz ile çalışıyoruz. Bu eğitmenlerimiz hem sayısız atlet yetiştirdiler hem de bizi temsilen gayret ettikleri yarışlarda derece elde ettiler. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğümüzün düzenlediği Büyükler Yüzme Yarışması’nda madalya alan eğitmenlerimiz Ali Sayar, Azat Aykal ve Kadir Birkan’ı tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu