Ekonomi

Diyarbakır’da 247 Milyon TL İkramiye Kazanan Fevzi Badıkan Çekini Bankadan Aldı

DİYARBAKIR’ın Silvan ilçesinde makinede oynanan 60 TL’lik Çılgın Sayısal Loto kuponu ile 247 milyon 659 bin 481 TL’lik dev ikramiyeyi kazanan Fevzi Badikan, çeki bankadan teslim aldı. Şans oyunlarında Türkiye’nin en büyük ikramiyesini kazanan Fevzi Badıkan adına konuşan yeğeni Şükrü Badıkan, “Silvan’a fabrika kurmayı düşünüyoruz. Bölgenin ihtiyacı olan birkaç şey var. Çalışıyoruz. Bunun üzerine inşallah Silvan’a güzel bir yatırım yapacağız.”

Sisal Şans’ın 17 Temmuz Pazartesi günü yaptığı Çılgın Sayısal Loto çekilişinde bir kişi 247 milyon 659 bin 481 TL ikramiye kazandı. Türkiye’de baht oyunlarında dağıtılan en büyük ikramiye olan ikramiyenin sahibi Fevzi Badıkan oldu. Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde. Badıkan bugün yakınlarıyla İstanbul’a gelerek bankadan çekini aldı.

60 TL’LİK KUPON İLE BÜYÜK İkramiye Kazandı

Fevzi Badikan adına konuşan yeğeni Şükrü Badıkan, Silvan’ın en büyük aşiretlerinden biri olan Badıkan Aşiretine mensup olduklarını belirterek, “Fevzi amcam Silvan’ın sayılı zenginlerindendi. İşler ters gidince iflas etmek zorunda kaldı.İflas edince il dışına çıktı,İzmir’e yerleşti.İl dışına taşındı,İzmir’e yerleşti.Ardından Silvan tekrar Ankara’ya geldi.Biz istemedik” oynamak. Önce 20 liraya oynadı, onunla 60 lira kazandı. Sonra yine 60 lira yatırdı. O da oynamadı, makineyi oynadı. Geçen gün eve gitti ve bilete baktığında ikramiyenin çıktığını gördü. Sonra bizi aradı, inanamadık. Bu çok büyük bir rakam. Bu kadar büyük bir rakamın çıkacağına inanmamıştık. Biz de gelip ailemize baktık, ailemize baktık, eşimize, arkadaşlarımıza baktık. Başta arkadaşlarımız olmak üzere ailemizden çok memnun kaldık. Reddetmemiz için gerekli çalışma ne olursa olsun bu parayı orada kullanmayı planlıyoruz. Bununla ilgili birkaç düşüncemiz var, ancak rakam çok büyük. Buna tek başımıza karar verecek durumda değiliz. Aşiret büyüklerimizin uygun göreceği işleri yapmayı planlıyoruz. Silvan’da fabrika kurmayı düşünüyoruz. Bölgenin ihtiyacı olan birkaç şey var. Onun çalışmalarını yürütüyoruz, inşallah Silvan’a güzel bir yatırım yapacağız” dedi.

Fevzi Badıkan’ın oğlu Recep Badıkan da ikramiye konusunda iyi olduğunu söyleyerek, “Büyüklerimiz ne yaparsa en iyisini onlar yapıyor” dedi.

Sisal Baht Müşteri Operasyonları Müdürü Özgür Yılmaz, “Şirket olarak bugüne kadarki en büyük ikramiyeyi vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

kesan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu