Haber

Devlet görevlilerini ölümle tehdit edip devlet memurluğuna geri döndü

AK Partili Murat Becerikli Mazgirt Belediye Başkanı olarak görev yapıyordu. Ancak 31 Mart seçimlerinde koltuğunu koruyamadı. Bunun üzerine Becerikli kişisel telefon numarasına kayıtlı WhatsApp’ından tehdit içerikli paylaşımlarda bulundu.

Tunceli Valisi ve Mazgirt Kaymakamına yönelik ithamların yer aldığı paylaşım şöyle:

“Aziz Şehitlerimizin mübarek naaşlarına haşa leş diyen zihniyetin kazanmasına yardımcı olan aziz devletimizin sözde Tunceli Valisi Bülent ve Mazgirt kaymakamı Necdet efendiler, aziz şehitlerimizin mübarek kanı boynunuzdadır. İki cihanda rahatlık görmeyeceksiniz. Kahraman güvenlik personelimizin iradelerine koymuş olduğunuz ipotek sizi yok edecektir. Yazıklar olsun.”

‘BAŞLARI GÖVDELERİNDEN AYRILACAKTIR’

Becerikli bir başka durum paylaşımında ise “devletin içindeki hainlerden hesap soracağız” diyerek, “İhanet soğuk yenilen aştır. Kışı atlatırız ancak yediğimiz ayazı asla unutmayız. Devletin içindeki hainler temizleninceye kadar durmayacağız. Halka tepeden bakan, kendi çıkar ve menfaatleri için uğraşanlar bilsinler ki hesap günü yakındır. Mutlaka başları gövdelerinden ayrılacaktır” diyerek tehditler savurdu. Becerikli son paylaşımda ise kendisine oy vermeyen asker ve polisleri tehdit etti.

Halk TV’den Feri Demir’in haberine göre; Becerikli söz konusu paylaşımları kendisinin yaptığını kabul ederek, “Paylaşımlarımın arkasındayım Cumhurbaşkanımızdan talimat bekliyorum” dedi. Becerikli bu konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapacağını ve bir video yayınlayacağını belirtti. Öte yandan Becerikli Bingöl’e yerleştiğini ve burada eski görevi olan devlet memurluğuna döndüğünü aktardı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu