Haber

Cumhurbaşkanı Hataylılara söz verdi: 251 bin konut yapmış olacağız

Asrın felaketinin yaşandığı Hatay’da depremzedeler için evler yükseliyor.

Binlerce insanın yaşamını yitirdiği, binlerce evin yıkıldığı kentte yaralar sarılmaya devam ediyor.

Bugün çok değerli bir proje daha Hataylıların hizmetine açıldı.

24 Mart’ta inşaatına başlanan 300 yataklı Defne Devlet Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açıldı.

“Gözümüz kulağımız buradaydı”

Seçim öncesi vatandaşlarıyla bir araya gelen Başkan, yapılan konutlarla ilgili son bilgileri paylaştı.

Erdoğan şunları söyledi:

Depremzedelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Şehirlerimizi tek tek gezdik. İmalatı tamamlanan köy konutlarının bir kısmını teslim ettik. Kampanya döneminde burada bir gözümüz, bir kulağımız vardı. Karşılaşılan her sorunu bizzat takip ettik. En büyük yıkımı yaşayan Hatay’ı Konya’ya zimmetine geçirdik. Belediyelerimiz altyapıdan üst yapıya, yemekhanelerden konteyner şehir kurulumuna kadar sizlere destek oldu.

“Kalıcı konut inşaatları devam ediyor”

Arkadaşlarımız reklam yapmadılar, diğerleri gibi enkazın önüne poz vermeye gelmediler. Tanrı hepsini kutsasın. Kesintisiz barınma alanlarının oluşturulması depremzedelerimiz için kritik öneme sahipti. Geçici barınma merkezlerimizi ve iş yerlerimizi de faaliyete geçirdik. Kalıcı konutlar şu anda yapım aşamasındadır. Bunları eylül ve ekim ayına kadar bitirmeye çalışıyoruz.

“251 bin konut yapmış olacağız”

Değerli kardeşlerim, Antakya’daki küçük sanayi sitemizi yeniden ayağa kaldıracağız. Ülkemiz genelinde 130 bin konut ve 36 bin köy konutunun yapım sürecini başlattık. İnşallah 34 bini köy evi olmak üzere ilimizde 251 bin konut yapmış olacağız. Bugün muhalefetin konuştuğu Defne Hastanesi’ni açıyoruz.

haberizmit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu