Haber

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu: Aziz Önal’ın sürgün kararı geri çekilmelidir

Çorum Merkez İlçe Nüfus Müdürü Aziz Önal’ın Denizli’nin Bekilli ilçesine iradesi dışında atanması tepkiyle karşılandı. “Sürgün” niteliğindeki atamayla ilgili açıklama yapan Çorum Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü Av. Ahmet Özdel, “İlimizde Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü olarak görev yapan Aziz Önal, isteği dışında Denizli ili Bekilli ilçesine atanmıştır. Bu atama bir sürgündür ve kabul edilemez. Çalışma hayatı başarılarla dolu hemşehrimiz Aziz Önal, ilimizde halk tarafından sevilen ve sayılan bir kamu çalışanıdır. Takdir edersiniz ki bunun sebebi işini insan ayrımı gözetmeksizin özveri ve aşkla yapmasıdır.

‘OPERASYONDAN GERİ DÖNÜLMESİ GEREKİYOR’

Universal’de bulunan haberlere Özdel, yıllardır görevini hakkıyla yerine getiren Aziz Önal’ın birçok il müdürü ve vali ile çalıştığını ancak mevcut il müdürü ve vali göreve gelene kadar herhangi bir sorun ve sıkıntı yaşamadığını kaydetti. Bu sürgün benzeri atama, Aziz Önal’ın başarılı çalışma hayatına, kişiliğine, statüsüne ve Çorum kamuoyuna hiçe sayılmasıdır ve onlara büyük bir haksızlıktır. Bu yanlış uygulamadan derhal vazgeçilmelidir” dedi.

PAZARTESİ GÜNÜ VALİLİK ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPILACAK

Çorum halkının Aziz Önal’a sahip çıkacağını, onu yalnız bırakmayacağını ve bu haksızlığın karşısında duracağını belirten Özdel, “Bu nedenle tüm halkımızı Aziz müdüre yapılan bu haksızlığa karşı durmaya davet ediyoruz. Aziz Müdürün yanında olduğumuzu yetkililere duyurmak için 24 Temmuz Pazartesi günü saat 18.00’de valilik ek binası önünde yapacağımız basın açıklamamıza tüm Çorum halkını bekliyoruz. (Çorum/Evrensel)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu