Haber

CHP’den YSK’ya başvuru: “CHP Logolu PKK Bayrakları Asılacak”

CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Tuncay Özkan, AKP’ye CHP logolu PKK afişleri hazırlattığını ve 81 ile asacağını iddia etti. Özkan, konuyla ilgili YSK’ya başvurduklarını ifade etti.

CHP Genel Lider Başdanışmanı Tuncay Özkan, Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bolu mitinginin ardından basına açıklamalarda bulundu.

Özkan, AK Parti’nin PKK’lı timleri tanıtmak için hazırladığı CHP logolu afişleri olduğunu ve bunları 81 ile asmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Özkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in AK Parti’nin bu afişleri asmaması için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurduğunu bildirdi.

“PKK terör örgütü onları da kurtaramayacak”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin İstanbul mitinginde düzenlediği bir videoda CHP’li Murat Karayılan’ı gösterdiğini hatırlatan Özkan, “YSK bu kirli propagandaya derhal engel olmalı” dedi. Özkan şunları söyledi:

“Terör örgütü ile CHP’yi yan yana getirmek, terör örgütünün propagandasını yapmaktır. CHP’nin PKK veya herhangi bir terör örgütü ile bağı yoktur ve müzakeresi söz konusu değildir. CHP’yi terörle yan yana getirmek vicdansızlıktır. Seçimi rayından çıkaracak kirli propaganda sistemleriyle CHP’nin kazanmasını engellemeye çalışmak beyhude bir çabadır. Kaybetme korkusuyla yaptıkları bu çabalar hiçbir işe yaramayacak, kaybedeceklerdir. Yine PKK’nın kanatları altına sığındılar. PKK terör örgütü onları da kurtaramayacak. PKK ve CHP afişlerini seçim malzemesi haline getirmek yanlıştır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu