Ekonomi

Binance – ABD CFTC: Mahkeme son başvuru tarihlerini açıkladı

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance‘deri CEO Changpeng Zhaove eski baş uyum görevlisi samuel limABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komitesi’nin (CFTC) açtığı davayı düşürmeye çalışıyor.

Mahkeme, sanıklara 27 Temmuz’a kadar davanın reddini desteklemek için ayrı dilekçeler sunma hakkı verdi. Ayrıca, DoJ (Adalet Bakanlığı) davası yaklaşırken, görevden alınmayı gelecek yıla uzatabilecek son tarihler belirlendi.

Mahkeme, Binance ve ABD CFTC davasında son tarihler belirledi

26 Temmuz’da Illinois Kuzey Bölge Mahkemesi, sanıkların ve davacıların ABD CFTC-Binance davasının reddine yönelik önergeleri için son tarihler belirledi. Bir rapora göre, sanıkların davayı reddetme dilekçeleri daha önce mahkeme tarafından verildiği gibi 27 Temmuz’a kadar sunulacak.

Ancak mahkeme, borsanın mahkemenin yetkisiz olduğu gerekçesiyle davayı reddetme planlarını erteleyerek davacının (CFTC) son tarihini 22 Eylül’e kadar uzattı. Buna ek olarak, kripto para borsası, CFTC’nin yanıtına 23 Ekim’e kadar yanıt verebilir ve yanıt olarak 35 sayfa ile sona erebilir.

Hem Binance hem de CFTC tarafından dava açılana kadar davanın mahkemede kalacağı ve davanın muhtemelen gelecek yıla uzayacağı varsayılıyor. Kripto para borsası aynı zamanda ABD Adalet Bakanlığı’nın soruşturmalarıyla da karşı karşıya ve SEC ve CFTC davaları genellikle bir DoJ davasıyla birlikte açıldığı için bir dava yakın olabilir.

Binance ve DoJ hazırlıkları

Kripto para borsası, ABD SEC’e karşı mücadele ederken eski SEC ve DoJ yetkililerini yasal grubuna alıyor. Kısa bir süre önce Binance, Adalet Bakanlığı’nın Ceza Dairesi’nde 15 yıl boyunca başsavcı yardımcısı olarak görev yaptı. M. Kendal Günüdanışman olarak işe alındı.

Adalet Bakanlığı, savcı ve hukuk uzmanlarından oluşan ekibini genişletiyor. DoJ ayrıca kripto gözetimi ve soruşturmalarını yürütmek için yeni bir Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Grubu kurdu.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu