Ekonomi

Bank of America, Five Below’un analizine Nötr notla devam ediyor ve dengeli bir risk-ödül senaryosuna işaret ediyor

Bank of America, Five Below (FIVE) analizine Nötr tavsiye ve 125 $ hedef fiyatla devam ederek mevcut fiyattan yaklaşık %10’luk bir potansiyel artışa işaret etti.

Bankanın analistleri, yeni mağazaların açılmasına bağlı olarak satışlarda yıllık yaklaşık %10 ila %12’lik istikrarlı bir büyüme oranı öngörüyor. Bununla birlikte, mevcut mağazalardaki satışlarda son dönemde görülen düşüşün tamamen daha geniş ekonomik koşullardan kaynaklanmadığını belirtiyorlar.

Şirketin mevcut mağazalardaki satış performansını iyileştirmeye yönelik son stratejilerinden umutlu olduklarını ancak bu önlemlerin olumlu sonuçlar vermesi için birkaç mali çeyrek geçmesi gerekebileceğini belirtiyorlar.

Analistler, “Hisse fiyatının yıl başından bu yana %47 düştüğü ve değerleme katsayısının azaldığı göz önünde bulundurulduğunda, risk ve potansiyel ödül şu anda eşit olarak eşleşiyor” dedi.

Bank of America, Five Below ile rakipleri arasındaki satış performansı farkının, pazar rekabeti ve yeni mağazaların mevcut mağazalardaki satışlar üzerindeki olumsuz etkisi gibi daha karmaşık sorunlara işaret ettiğine inanıyor. Diğer indirim perakendecileri ilk çeyrekte mevcut mağazalarındaki satışlarda yaklaşık %1 ila %3 arasında hafif bir artış bildirirken, Five Below %2,3’lük bir düşüş yaşadı.

Analistler, 2024 mali yılı için Five Below’un mevcut mağazalarındaki satışların %4 oranında azalacağını, buna karşılık rakiplerinin satışlarının %1 ila %3 arasında hafif bir artış göstereceğini tahmin ediyor. Ayrıca, 2024 mali yılı için Five Below’un hisse başına kazancının (EPS) %4 oranında azalacağını, rakipler arasındaki ortalama EPS’nin ise %9 oranında artacağını tahmin ediyorlar. 2025 mali yılı için, mevcut mağazalardaki satışlarda beklenen %1,7’lik artışa dayanarak Five Below için 6,00 $’lık bir EPS tahmin etmektedirler.

Envanter kaybı Five Below için sürekli bir sorun olmuştur, ancak Bank of America tarafından belirtildiği gibi, şirket bunu ele almak için şirket çapında önlemler uyguladıktan sonra iyileşmeler görmektedir.

Analistler, “Yönetim, 2024 mali yılı için envanter kaybında yıldan yıla iyileşme olmayacağı tahminini koruduğu için, bu yıl brüt kar marjında bir artış olasılığı olduğuna inanıyoruz” diye yazdı.

“Ancak, Five Below’un ilave güvenlik personeli işe alması ve ödeme noktalarındaki çalışan sayısını artırması nedeniyle olası kazançlar daha yüksek işletme giderleriyle dengelenebilir ve bu da işletme marjında genel iyileşme olasılığını sınırlayabilir.”

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu