Haber

Bakan Tekin tercih yapacak gençlerle bir araya geldi

İSTANBUL (İGFA) –Önce Öğrenci Platformu’nun Bahçelievler Belediyesi iş birliğiyle düzenlediği ve birçok farklı ildeki gençlere ulaşacak Tercih Temeli Programı, 500 üniversite adayının katılımıyla İstanbul’da başladı.

Bakan, bürokrat ve sektör temsilcilerinin deneyimlerini gençlerle paylaştığı programda tercih yapacak öğrencilere birebir tercih danışmanlığı yapmanın yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de konuk oldu.

Bakan Tekin, programda yaptığı konuşmada, gençlerin hayal ettikleri fakülte ve bölümde okumaları için geniş seçeneklere sahip olduklarını belirterek, kariyer planlama ve tercih danışmanlığı için düzenlenen bu tür toplantıların kendileri için önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Bakan Tekin, “Seçim sürecinde size en çok yardımcı olacak şey, iç dünyanızı ve kendi yeteneklerinizi iyi görmek ve ona göre seçim yapmak. Bunu yapmazsanız bir ömür istemediğiniz, sevmediğiniz bir işi yapmış olursunuz. Ama yaparsanız zevkle yapacağınız bir işi yapmış olursunuz.” dedi.

Bir veli olarak çocuklarının seçimine saygı duyduğunu belirten Tekin, gençlerin istedikleri okulu kazanmalarını dilediğini belirterek, şunları kaydetti:

“Kazandıktan sonra lütfen ama lütfen kendinizi biz akademisyenlerin üniversitelerde vereceği derslerle sınırlamayın. Biz sadece hayatınızın bir bölümünde size danışmanlık yapıyor olacağız. Ama onun dışında hayatınızın yüzde elli, altmış, yetmiş beşine kadar öğrenecekleriniz o kampüs binasının içinde, onun dışında diğer tıp faaliyetlerinden alacağınız şeyler. Sizinle ilgili iyi niyetimiz olacak ve bu ülkeyi gönül rahatlığıyla size emanet etmiş olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu