Ekonomi

Aslan Şirketler Grubu Türkiye’yi üretim üssü yapmayı hedefliyor

Türkiye’yi bir üretim üssü haline getirme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Aslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Veli Arslan, “Türkiye’nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefine katkı sağlamak için çalışıyoruz.”

Lojistik, uluslararası ticaret ve seramik başta olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteren Aslan Şirketler Grubu, İstanbul’da basın mensuplarıyla buluştu. Aslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Veli Arslan, gümrük ve lojistik sektörünün Türkiye ihracatındaki rolüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Veli Arslan, Türkiye’nin konumu nedeniyle uluslararası ticarette avantajlara sahip olduğuna dikkat çekti.

“Türkiye çıkışlı ürün Avrupa’nın her noktasına maksimum 4 günde teslim edilebilmektedir”

İhracatın artmasında lojistik ve gümrük sektörlerinin kilit rol oynadığına işaret eden Arslan, “Uluslararası nakliye anlamında lojistik ve gümrük departmanları birbirine bağlı. Firmaların ürettiği işleri dünyanın her yerine ulaştırıyoruz. Türkiye çıkışlı ürün maksimum 4 günde Avrupa’nın her noktasına ulaştırılabilmektedir. Türkiye” “Türkiye’de genç bir nesil var, üreten bir nesil var. Avrupa’da bizim gibi üreten bir toplum yok. Bize lazım” Bu avantajı kullanacağız” dedi.

“Türkiye üretim ve lojistik üssü olmalı”

Türkiye’nin ihracatının her geçen gün arttığını belirten Arslan, “500 milyar dolarlık ihracat hedefimiz var ve bu hedefe katkı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Üretim üssü olma hedefimiz var. Türkiye bir ülke olmalı” dedi. üretim üssü ve lojistik üssü. Konum olarak her yere ulaşabiliyoruz. Dünyanın her ülkesine ulaşabiliyoruz.” Hatta hava kargoyla ihracat bile yapabiliyoruz” dedi.

“42 ülkeye ihracat yapıyoruz”

Aslan Şirketler Grubu olarak faaliyetlerinden bahseden Arslan, “Kendi tedarik ürünlerimizle 42 ülkeye ihracat yapıyoruz. Şu anda Dubai başta olmak üzere Avrupa’nın birçok bölgesinde faaliyet gösteriyoruz. 5 yıllık bir planımız var, hedefliyoruz” dedi. Arslan şirketler kümesini bu 5 yıl içinde dünyaya duyurmak.” – İSTANBUL

korganhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu