Haber

ABD’de soğuk hava hayatı felç etti! Ölü sayısı 43’e yükseldi, binlerce ev ve iş yeri elektriksiz kaldı

ABD’de 12 Ocak’tan bu yana kar fırtınası ve kutup soğuğu nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 43’e çıktı. Aralıksız kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle donma riskinin her geçen saniye arttığı ABD’de yüzlerce uçuş gerçekleştirildi. iptal edildi ve binlerce konut ve iş yeri elektriksiz kaldı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 43’E YÜKSELDİ

Ülkenin çeşitli bölgelerinde 6 eyaleti etkileyen sürekli kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 12 Ocak’tan bu yana Tennessee, New York, Arkansas, Kansas, Oregon ve Mississippi eyaletlerinde ölü sayısının 43’e çıktığı bildirildi. Sağlık İdaresi ve yerel yetkililer tarafından Tennessee’de toplam 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, diğer 5 eyalette ise 14 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

ARAÇLA SEYAHAT İMKANSIZ OLDU

Meteoroloji servisleri, New York’un Kanada sınırındaki Buffalo kenti çevresine 75 santimetreden fazla kar yağarak araçla seyahati neredeyse imkansız hale getirdiğini, karla karışık rüzgar hızının yer yer saatte 65 kilometreye kadar ulaşacağını bildirdi.

YÜZLERCE UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

Ülkenin orta kesimlerindeki soğuk sıcaklıkların cuma gününden itibaren tehlikeli seviyelere döneceği ve donma riskinin artacağı belirtiliyor. Uçuş trafiğini takip eden FlightAware internet sitesine göre, ABD’de günlerdir yüzlerce uçuş iptal edilirken, binlerce uçuş da ertelendi.

10 BİNLERCE EV ELEKTRİKSİZ KALDI

ABD’deki elektrik kesintisi istatistiklerine yer veren Poweroutages internet sitesi de, kış koşulları nedeniyle ülkede on binlerce konut ve iş yerinin elektriksiz kaldığını kaydetti.

SOKAĞA ÇIKANLARIN SAÇLARI DONDU

Bölgeden servis edilen görüntülerde sokağa çıkan insanların saçlarının donduğu, Colorado’da ise ahırdaki atların bile soğuktan etkilendiği görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu