Haber

ABD’de Hapse Girmek İsteyen Adam ‘1 Dolar’lık Banka Soygunu Yaptı

LOS ANGELES, 8 Mart (Xinhua) — ABD’de 65 yaşındaki bir adam hapse girmek için bir bankadan “1 dolar” soydu.

Salt Lake Şehri Polis Departmanı, polis memurlarının banka soymakla suçlanan bir kişiyi tutukladığını doğruladı. Polis Departmanının Çarşamba günü bildirdiğine göre, adının Donald Santacroce olduğu bildirilen adam Pazartesi günü ABD’nin batısındaki Utah eyaletinin merkezi ve en kalabalık şehri olan Salt Lake City’deki 300 South Main Street’teki bir bankaya girdi.

Banka çalışanlarından para talep eden zanlı, bankadan ayrılmayı reddetti. Polis departmanı bir basın açıklamasında, yaşlı adamın hırsızlık suçlamasıyla Salt Lake County Metro Hapishanesine gönderildiğini söyledi.

Basın açıklaması, Santacroce’un banka memurlarından ne kadar para istediğini belirtmedi.

Öte yandan yerel haber kanalı KSL-TV’nin polisin yeminli ifadesine dayandırdığı habere göre, Santacroce bir veznedara “Bunu yaptığım için üzgünüm ama bu bir soygun. Lütfen geri verin” notu verdi. bana bir dolar. Teşekkür ederim”.

Rapora göre Santacroce’a 1 dolar veren veznedar ona bankayı terk etmesini söyledi. Santacroce, veznedardan polisi aramasını istedi.

Rapora göre tutuklama tutanağında şu ifadelere yer verildi: “Donald bunu tutuklanıp federal hapishaneye gitmek istediği için yaptığını, hapisten çıkarsa başka bir banka soyacağını ve daha fazla para isteyeceğini söyledi. bu sefer federal hapishaneye gitme amacını gerçekleştirmek için.”

Salt Lake Şehri Polis Departmanı, bir basın açıklamasında şüphelinin gerekçelerini ayrıntılı olarak açıklamadı.

ABD’de daha önce 1 dolarlık banka soygunu vakaları oldu. 59 yaşındaki işsiz ve sigortasız James Verone, hapishanede sağlık hizmeti almak için 2011 yılında bir Kuzey Carolina bankasından 1 dolar çaldı.

Benzer bir olay 2013 yılında, 50 yaşındaki evsiz bir adamın tıbbi hizmet almak için Oregon’daki bir bankadan 1 dolar çaldığı ve polisin onu tutuklamasını beklediği yerde meydana geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu